آموزش گذاشتن پست مشترک اینستاگرام و افزایش بازدید

پست مشترک یا Collab اینستاگرام

پست های Collab در اینستاگرام روشی موثر برای مشارکت برندها با سازندگان محتوا، افزایش دسترسی و تعامل و ایجاد یک جامعه در پلتفرم ارائه می‌دهد.

در این مقاله همه آن چیزهایی را که باید در مورد پست های مشارکتی بدانید، از جمله نحوه پیدا کردن یک اکانت، ساختن پست و بهترین استراتژی ها برای یک همکاری موفق را در خود دارد.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

پست مشترک اینستاگرام چیست؟

پست مشترک اینستاگرام یک پست واحد است که به صورت همزمان در دو اکانت مختلف پست می‌شود، و دو کاربر را به عنوان نویسنده پست نشان می‌دهد. در صورت گذاشتن پست مشترک به جای نمایش یک عکس پروفایل، عکس هر دو پیج نمایش داده می‌شود. پست های Collab همچنین آمار عملکرد، از جمله کامنت‌ها، لایک ها و تعداد اشتراک گذاری ها را به اشتراک می‌گذارند.

یکی از کاربران محتوایی را پست می‌کند و سپس از اکانت دیگر دعوت می‌کند تا دعوت اش را بپذیرد.

پست مشترک اینستاگرام

مزایای پست های مشترک اینستاگرام

1. دسترسی به مخاطبان بیشتر

وقتی از ویژگی پست مشترکی اینستاگرام با برند یا اکانت دیگری در اینستاگرام استفاده می‌کنید، به مخاطبان اکانتی که با آن پست مشترکی رفتید نیز دسترسی دارید (و به نوبه خود، اکانت دیگر نیز به مخاطبان شما دسترسی دارد). این یک رابطه دوجانبه سودمند است. هر دو طرف دسترسی کلی خود را افزایش می‌دهند.

و این فقط یک مخاطب گسترده‌تری نیست، بلکه مخاطبان جدید هستند. یک پست همکاری باعث می‌شود که محصولات شما با دید تازه ای آشنا شوند و در نتیجه فرصتی برای معرفی افراد بیشتری با برند شما ایجاد می‌شود.

2. افزلیش تعامل

پست های همکاری خوب دارای نرخ تعامل بالایی هستند – معمولاً به این دلیل است که طرفداران هر یک از اکانت ها (یا هر دو) از این همکاری خوشحال می‌‌شوند.

پست مشترک اینستاگرام

3. افزایش اعتبار اصالت برند

کاربران شبکه های اجتماعی می‌دانند که کسب و کارها از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می‌کنند. و تبلیغات سنتی می‌تواند خسته کننده باشد، به خصوص اگر زاویه منحصر به فرد یا شخصی نداشته باشید.

وقتی با یک برند شریک می‌شوید، به مخاطب خود نشان می‌دهید که با باورهای آن‌ها همسو می‌شوید، که بخش مهمی از ایجاد صدای برند شما می‌شود.

4. ساخت جامعه خود

این امر همراه با اعتبار برند اتفاق می‌افتد. شرکت در همکاری های اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا با سایر سازندگان و برندها ارتباط برقرار کنید. این شبکه اجتماعی تحت اللفظی است. شما به جای ارسال محتوای خود به فضای خالی اینترنت، به شیوه ای معنادار با افراد دیگر ارتباط برقرار می کنید و جامعه هدف خودتان را می‌سازید.

 در خدمات اینستاگرام مارکتینگ میم برندینگ، تمامی نکات و استراتژی اینستاگرام، بهینه سازی پروفایل و تدوین تقویم محتوایی رعایت شده و این امکان را به شما می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه مورد نظر خود برسید. شما می‌توانید برای سفارش خدمات اینستاگرام مارکتینگ خود با شماره تلفن 09336274505 تماس بگیرید.

نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام در 4 مرحله

  1. ابتدا از عمومی بودن اکانت اینستاگرام خود مطمئن شوید. در واقع پیج شما باید public باشد. مراحل عادی پست گذاشتن را تا مرحله تگ و کپشن نویسی طی کنید. در این مرحله روی گزینه Tag People  کلیک کنید.
پست مشترکی اینستاگرام

2. به جای تگ کردن معمولی که روی عکس ها می‌زدیم، گزینه Invite Collaborator را انتخاب نمایید.

پست کلاب اینستاگرام

3. در این بخش باید نام کاربری حسابی که قصد دارید پست مشترک با او منتشر کنید را انتخاب کنید.

پست کلاب اینستاگرام

4. در این مرحله پست شما با موفقیت منتشر شد و اکنون پیج مورد نظر باید دعوت شما را بپذیرد. این تضمین می‌کند که همکاری ها با رضایت هر دو طرف ارسال می‌شود.

پست مشترکی اینستاگرام

ایده های جذاب برای پست مشترک در اینستاگرام

کارهای زیادی می‌توانید با پست مشترک در اینستاگرام انجام دهید. در این بخش، ایده های شگفت انگیزی برای شروع سفر همکاری خود دریافت خواهید کرد.

هدایا و مسابقات:

میزبانی مسابقات و هدایا با گذاشتن پست های مشترک در اینستاگرام درهای تعامل را باز می‌کند. بسیاری از افراد به دلیل مخاطبان گسترده‌تر  پست شما می‌بینند.

شروع یا چالش یا ترند:

اگر یک برند از ترند موردنظر پشتیبانی کند، ممکن است ترند به اندازه کافی دیده نشود. اما اگر چند تا برند از یک ترند پشتیبانی کنند احتمال موفق شدن ترند را زیاد می‌کنند.

معرفی محصول:

شما می‌توانید با وجود این امکان، محصولات مشترک با دیگر برند‌ها تولید کنید و پست آن را به صورت پست مشترک در اینستاگرام قرار بدهید. این کار می تواند به برندسازی هر دو کسب و کار کمک بسیاری کند.

تبلیغ کسب و کارتان:

شما می‌توانید از پست مشترک برای تبلیغ کسب و کارتان استفاده کنید و در این راه اینفلوئنسر ها می توانند کمکتان کنند.

کلام آخر

اکنون، به وضوح می‌توانید ببینید که پست های اشتراکی اینستاگرام چقدر برای مشاغل در اینستاگرام مفید است. علاوه بر این، برای بهره مندی از پست های اشتراکی اینستاگرام، نیازی به داشتن مخاطبان بسیار زیاد ندارید. با این حال، آنچه که شما نیاز دارید، برندهای آماده و اینفلوئنسر مناسب برای همکاری است.

منابع استفاده شده در مطلب:

سوالات متداول گذاشتن پست مشترک اینستاگرام:

اگر اکانتی که با آن پست مشترک می‌گذارید، قابلیت تگ کردن را در حساب کاربری خود خاموش کرده باشد، شما قادر به گذاشتن پست مشترک با آن اکانت نیستید. اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف دارای حساب‌های عمومی هستند که اجازه تگ کردن را برای ارسال همکاری می‌دهد.

وقتی حساب دیگری شما را به همکاری در اینستاگرام دعوت می‌کند، این درخواست در پیام‌های دایرکت شما نمایش داده می شود. روی View Request ضربه بزنید و دعوت را بپذیرید تا پست شود. این دعوت در فید شما و همچنین فید اکانتی که با آن همکاری می‌کنید ظاهر می‌شود.

بله، پست مشترک در اینستاگرام قابل ویرایش است اما فقط ایجاد کننده پست می‌تواند وارد پست شود و از آن جا محتوای پست را ویرایش کند.

بله، محتوای پست مشترک برای تمامی دنبال کنندگان هر دو پیج قابل رویت است و در صفحه هر دو کاربر، نمایش داده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا