افزایش فالوور اینستاگرام تنها با 13 روش

به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام کلید موفقیت تلاش های بازاریابی شما در این پلتفرم است. اما چگونه می‌توان فالوورهای اینستاگرام را افزایش داد؟ برای کسی پوشیده نیست که فرصت ها در اینستاگرام برای تجارت ها در حال رشد هستند. تقریباً 90 درصد از 1 میلیارد کاربر فعال اینستاگرام ماهانه یک پیج تجاری را در این پلتفرم دنبال می‌کنند و بیش از 200 میلیون پیج های تجاری وجود دارند.

اما قسمت سختش اینجاست که جمع کردن فالوور در اینستاگرام دشوار است، مگر اینکه معروف باشید. اما اگر یک کسب و کار کوچک دارید که از بازاریابی اینستاگرام برای به دست آوردن مشتریان بیشتر استفاده می‌کنید، کار شما به مراتب دشوارتر می‌شود. اصلا چطوری و از کجا شروع کنیم؟

خوشبختانه، می‌توانید با چند تا کار ساده فورا فالوورهای خود را تا حداقل 1000 کاربر فعال با کیفیت برای حساب شخصی یا بیزنس افزایش دهید. همه چیز خلاصه می‌شود در این که بدانید زمان و تلاش خود را کجا سرمایه گذاری کنید. در این مقاله، چند استراتژی برای افزایش فالوورها، از ساختن پروفایل اینستاگرامی که ارزش فالو کردن داشته باشد گرفته تا استفاده از مسابقات و وفادار ماندن به برند خود، مورد بحث قرار خواهیم داد.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

افزایش فالوور اینستاگرام

انواع فالوور اینستاگرام

قبل از اینکه در مورد نحوه جذب فالوورهای اینستاگرام صحبت کنیم، اجازه دهید در مورد افرادی که می‌خواهید جذب کنید صحبت کنیم. سه نوع اصلی از فالوورهای اینستاگرام وجود دارد و دو نوع اول از آن دسته از فالوورهایی هستند که باید از آنها دوری کنید.

فالوور فیک

فالوورهای فیک اینستاگرام معمولا ربات ها یا پیج های فیک هستند که تعداد فالوورهای شما را افزایش می‌دهند. فالوورهای فیک تعامل نمی‌کنند و همان طور که می‌دانید تعامل عامل اصلی در الگوریتم اینستاگرام است که با رعایت آن کاربران جدید به سمت صفحه شما سوق داده می‌شوند.

فالوور روح

اکثر این کاربران غیرفعال هستند. آنها با محتوای شما تعامل نمی‌کنند، بنابراین این دنبال کنندگان می‌توانند معیارهای تعامل شما را تغییر دهند. این بدان معنی است که اگر به دنبال رشد هستید، بهتر است که فالوورهای روح را از لیست خود پاک کنید.

فالوورهای ارگانیک

فالوورهای ارگانیک اینستاگرام مخاطبان فعال شما هستند. افرادی که پروفایل شما را پیدا می‌کنند و تعامل برقرار می‌کنند. در میان فالوورهای واقعی شما، چند زیرگروه وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

1. مشتریان

این دنبال کنندگان از شما خرید کرده‌اند و اغلب پیج شما را برای به روز رسانی، خرید و تخفیف دنبال می‌کنند. برای جذب مشتریان بیشتر، محصولات خود را در اینستاگرام هایلایت کنید وبه آن ها پیشنهادات خاص عرضه دهید.

2. رقبا

برخی از فالوورهای ارگانیک نیز رقبای شما را دنبال می‌کنند. آنها ممکن است قبل از خرید یا انجام تحقیقات، برندها را با هم مقایسه کنند. برای جذب این فالوورها، هنگامی که محتوای اینستاگرام را تولید می‌کنید، از محتوای رقیب سرنخ بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید از هشتگ‌ها یا برچسب‌های موقعیت مکانی خاصی برای بهار دیده شدن خود با این گروه استفاده کنید.

3. اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرهای میکرو و نانو اکانت‌های اینستاگرام با 10 تا 75 هزار دنبال کننده هستند. اینفلوئنسرهای خاص می‌توانند به مشارکت های مفید و افزایش فروش برای تجارت شما منجر شوند. برای جذب اینفلوئنسرها، محتوای ثابت و باکیفیت را برای یک مخاطب خاص تولید کنید.

13 روش آموزش جذب فالوور

اکنون که ما به انواع مختلف فالوورهایی که می‌خواهید برند خود را دنبال کنند، پرداختیم، زمان آن رسیده است که در مورد چگونگی جذب آنها صحبت کنیم.

1. برای برنامه ریزی پست‌های اینستاگرام از قبل تقویم محتوا آماده کنید.

تقویم محتوایی

بیشتر کار افزایش فالوور اینستاگرام شما قبل از باز کردن برنامه شروع می‌شود. اول باید برنامه ریزی کنید که پست های جدید اینستاگرام را به طور مداوم منتشر کنید. پیدا کردن ریتم برای گذاشتن پست در زمان های خاص طبق تقویم محتوایی ضروری است و به شما کمک می‌کند که از روند ترندها استفاده کنید. ناگفته نماند که به شما کمک می‌کند جامعه‌ای را پرورش دهید که در یک زمان خاص از شما پست های خاصی انتظار داشته باشند.

برنامه ریزی، نوشتن و انتشار پست های اینستاگرام مستلزم سطح استثنایی از سازماندهی است. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم از تقویم برای برنامه‌ریزی پست‌های خود از قبل استفاده کنید.

2. از ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی برای برنامه ریزی پست های خود از قبل استفاده کنید.

تقویم محتوایی

 ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به هر بار ورود به اینستاگرام، به طور مداوم پست کنید. اگر قصد دارید فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهید و در عین حال کار را به حداقل برسانید، پس پست‌های خود را با استفاده از ابزار زمان‌بندی کنید و سپس به نرم‌افزار اجازه دهید بقیه کار را انجام دهد.

اینستاگرام انواع پست‌های متنوعی دارد، از عکس‌های مربعی گرفته تا استوری‌ها و ریلز. این تنوع گسترده انتخاب های زیادی برای افزایش فالوورها به شما می‌دهد، اما بدون کمک ابزار می‌تواند طاقت فرسا باشد. همیشه می‌توانید به صورت دستی پست کنید، اما برنامه‌ریزی پست‌هایتان از قبل می‌تواند به شما کمک کند از این قالب‌های محتوا به طور مؤثرتری استفاده کنید.

3. به برنامه ارسال پست خود پایبند باشید.

افزایش فالوور اینستاگرام

برای ایجاد اعتماد بین مخاطبان خود، برنامه ای برای ارسال پست تنظیم کنید. بهینه‌سازی برنامه‌تان برای مخاطبان خاص ممکن است به زمان و آزمایش نیاز داشته باشد. ممکن است متوجه شوید که کاربران شما در چه زمان‌هایی بیشترین تعامل را دارند و فعال هستند. هنگامی که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام را پیدا کردید، از یک برنامه ثابت برای تعیین انتظارات مخاطبان خود استفاده کنید.

4. حساب خود را به پروفایل تجاری تغییر دهید.

شما می‌توانید با استفاده از پروفایل شخصی هم رشد کنید، اما توصیه می‌کنیم حساب خود را به پروفایل تجاری اینستاگرام تبدیل کنید یا یک پروفایل جدید را شروع کنید. این به شما امکان دسترسی به Insights اینستاگرام را می‌دهد که به شما امکان می‌دهد بفهمید که دنبال‌کنندگان شما چقدر سریع رشد می‌کنند و استراتژی شما چقدر خوب کار می‌کند.

5. پروفایل اینستاگرام خود را برای کسب و کارتان سفارشی کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

در این مرحله، پروفایل اینستاگرام خود را سفارشی کنید تا زیبا به نظر برسد. به فالوورهای بالقوه خود بگویید که هستید و به آنها دلیلی برای دنبال کردن شما ارائه دهید.

چگونه؟ با اطمینان از اینکه نام کاربری شما قابل تشخیص است و به راحتی قابل جستجو است.

اگر نام کسب و کار شما قبلاً انتخاب شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان اولین قسمت از نام کاربری خود نگه دارید تا افرادی که کسب و کار شما را جستجو می‌کنند بیشتر با شما برخورد کنند.

6. یک تولید کننده محتوا با تجربه استخدام کنید.

در صورت امکان، فردی با تجربه برای تولید محتوا انتخاب کنید و مطمئن شوید که از تمام ویژگی‌های جدیدی که اینستاگرام از Reels تا خرید اینستاگرام ارائه می‌دهد را می‌داند.

7. به روزترین روش های عکاسی و ادیت را دنبال کنید.

در اینستاگرام کیفیت پست ها مهم است. فالوورهای توییتر شما ممکن است چند توییت بد را ببخشند، اما یک عکس بد در اینستاگرام قابل بخشش نیست. خوشبختانه، برای اینکه عکس خوبی در اینستاگرام پست کنید، مجبور نیستید یک دوره عکاسی بگذرانید تنها کافی است با نکات اولیه عکاسی و برنامه های ویرایش عکس آشنا باشید.

8. نوشتن کپشن اینستاگرام به بهترین نحو

کپشن نویسی بخش مهمی از پست شما است. کپشن نویسی در طولانی مدت باعث جذب فالوورها و تعامل بیشتر مخاطبان با محتوای شما می‌شود. در نتیجه در معرض دید بیشتری قرار می‌گیرید. CTA ها یا فراخوان برای اقدام، روشی موثر برای ایجاد تعامل هستند. CTA ها، مانند دو بار ضربه زدن به پست یا لایک کردن آن، یا درخواست از کاربران خود برای نظر دادن یا تگ کردن دوستان خود، راه های ساده ای برای افزایش تعامل هستند که می‌توانید در کپشن از مخاطبان خود بخواهید انجام دهند. در کپشن خود از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید، می‌توانید مخاطبان گسترده‌تری و غیرفالوورها را نیز هدف قرار دهید. همچنین در استفاده از ایموجی های مرتبط در کپشن اینستاگرام خود تردید نکنید.

9. از صدای برند منسجم و مخصوص پلتفرم استفاده کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

عکس‌ها و ویدئوها ممکن است مهم‌ترین بخش پست‌های اینستاگرام شما باشند، اما کپشن‌ها، کامنت‌ها و سایر متن‌ها هرگز نباید در ذهن شما گزینه دوم باشند و به اندازه پست ها اهمیت دارند. اگر در حال ساختن یک برند در اینستاگرام هستید، صدایی ثابت بسازید که برند شما را انسانی کند.

اصلا صدای برند (Brand Voice) چیست؟ صدای برند، چیزی است که پیام شما را از رقبا متمایز می‌کند، به‌گونه‌ای انسانی با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کند و باعث می‌شود پیام برندتان در هر کجا که شنیده می‌شود، قابل تشخیص باشد. صدای برند نحوۀ سخن‌گفتن، نوشتن یا تعامل یک کسب‌و‌کار با مخاطبان است و شامل زبان، لحن، کلمات خاص یا حتی ساختار جمله می‌شود. صدای برند شکل‌دهندۀ شخصیت برند شماست. صدای برند به دنبال کنندگان نشان می دهد که شما فردی قابل اعتماد هستید.

10. محتوایی را که فالوورهای شما دوست دارند ببینند پست کنید.

برای به دست آوردن 1000 فالوور اول خود در اینستاگرام، مهم است که بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند. هنگامی که حساب اینستاگرام خود را ایجاد کردید، باید توجه داشته باشید که کدام پست ها بهترین عملکرد را دارند. آیا محتوای تعاملی، داستان های پشت صحنه، پست های خنده دار و مرتبط یا پست های دیگر شما برای مخاطبان جذاب بوده است؟ کدام یکی از آن ها بهترین عملکرد را داشته‌اند؟

علاوه بر این، اینستاگرام ابزارها و ویژگی‌های زیادی دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید: ریلز اینستاگرام، استوری اینستاگرام، لایو اینستاگرام، هایلایت ها و موارد دیگر. با پست کردن چندین نوع قالب محتوا شروع کنید و ببینید کدام یک بهتر است. سپس براساس آن استراتژی بچینید. این کار به شما کمک می‌کند محتوایی را تولید کنید که فالوورهای شما دوست دارند ببینند و از این طریق می‌توانید فالوورهای جدیدی به دست آورید.

اصلا صدای برند (Brand Voice) چیست؟ صدای برند، چیزی است که پیام شما را از رقبا متمایز می‌کند، به‌گونه‌ای انسانی با مخاطبان ارتباط برقرار می‌کند و باعث می‌شود پیام برندتان در هر کجا که شنیده می‌شود، قابل تشخیص باشد. صدای برند نحوۀ سخن‌گفتن، نوشتن یا تعامل یک کسب‌و‌کار با مخاطبان است و شامل زبان، لحن، کلمات خاص یا حتی ساختار جمله می‌شود. صدای برند شکل‌دهندۀ شخصیت برند شماست. صدای برند به دنبال کنندگان نشان می‌دهد که شما فردی قابل اعتماد هستید.

11. محتوای تولید شده توسط کاربر پست کنید.

برندها می‌توانند محتوای تولید شده توسط کاربر را منتشر کنند تا از مشتریان فعلی قدردانی کنند و در عین حال باعث تایید اجتماعی شوند. اگر شخص معمولی را ببینم که محصولی را در اینستاگرام تأیید و یا خرید می‌کند، به احتمال زیاد باور می‌کنیم که واقعاً محصول را دوست دارد و استفاده می‌کند. این امر برای اکثر مصرف کنندگان صادق است. بسیاری از خریداران پیش از خرید، بخش نظرات کاربران را بررسی می‌کنند و سپس تصمیم به خرید می‌گیرند. در نهایت، محتوای تولید شده توسط کاربر می‌تواند یک استراتژی عالی برای افزایش آگاهی از برند و اعتماد به محصولات یا خدمات شما باشد.

12. از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور با لایو اینستاگرام، می‌تواند تأثیر چشمگیری در بهبود عملکرد کسب‌وکار شما و افزایش مشتریان داشته باشد. از زمانی که قابلیت لایو راه اندازی شد، اینستاگرام ویژگی های بیشتری را برای تعامل اضافه کرده است همین تعامل بهینه به شما کمک می‌کند که شاهد افزایش فالوور با لایو اینستاگرام باشید. ویژگی های جدید عبارتند از:

  • دکمه پرسش و پاسخ
  • پین کردن نظرات
  • درخواست گذاشتن لایو با پیج های دیگر
  • حداکثرچهار حساب در لایو به صورت همزمان
  • فیلتر صورت
  • به اشتراک‌گذاری عکس یا ویدیو

13. مخاطبان خود را به چند گروه تقسیم کنید تا با انواع مختلف کاربران ارتباط برقرار کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

همانطور که دنبال کنندگان شما رشد می‌کنند، تشخیص اینکه چه نوع محتوایی برای آنها جالب است می‌تواند دشوار باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، مخاطبان خود را به گروه های فرعی تقسیم کنید و محتوای خود را برای جمعیت های مختلف هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، اگر 200 هزار فالوور دارید، این فالوورها احتمالاً از مناطق مختلف جهان آمده‌اند، علایق و سرگرمی‌های متفاوتی دارند و احتمالاً مشاغل مختلفی دارند. به جای ارسال محتوای فراگیر که همه دنبال کنندگان شما را به یکباره راضی می‌کند، تحقیقاتی انجام دهید تا آنها را به زیر گروه های کوچکتر تقسیم کنید.

استارباکس را به عنوان مثال خوبی در این زمینه در نظر بگیرید. استارباکس میلیون ها دنبال کننده دارد. هیچ راهی وجود ندارد که برند جهانی قهوه بتواند محتوایی را برای رضایت میلیون ها نفر به طور همزمان ارسال کند و البته سعی هم نمی‌کند.

در عوض، استارباکس مرتب محتوای ویژه بیشتری را برای گروه‌های خاص ارسال می‌کند، مانند این پست زیر که منتشر کرده‌ که یک روز کاری معمولی را در استارباکس نشان می‌دهد:

این پست برای فالوورهای استارباکسی که از خانه کار نمی‌کنند جذاب نیست، اما اشکالی ندارد.

شما همیشه نیازی به ارسال محتوا برای راضی نگه داشتن همه ندارید. در عوض، توانایی شرکت خود را برای ارتباط و تعامل با گروه‌های فرعی نشان دهید و آنچه را که با ارزش‌های برند شما مطابقت دارد، پست کنید.

نتیجه گیری

کیفیت بر کمیت هنوز مهم است. در نهایت، مهم است که کمتر روی تعداد فالوورهایی که دارید تمرکز کنید و بیشتر روی کیفیت محتوایی که ایجاد می‌کنید تمرکز کنید. اگر برای ایجاد محتوای جذاب، آموزنده یا الهام‌بخش بدون نگرانی در مورد «راه‌حل‌های سریع» برای افزایش فالوور، تلاش و زمان صرف کنید، مخاطبان شما به طور طبیعی رشد خواهند کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای اینستاگرام مارکتینگ با کارشناسان میم برندینگ با شماره 09336274505 در ارتباط باشید.

منابع استفاده شده در مطلب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا