نکات الگوریتم اینستاگرام برای سال ۲۰۲۴

الگوریتم اینستاگرام برای همه کسانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند تأثیر می‌گذارد. با جدیدترین عوامل رتبه بندی آشنا شوید و مطمئن شوید که محتوای شما دیده می‌شود. همگام شدن با الگوریتم اینستاگرام کمی شبیه هدف دست نیافتنی است. درست زمانی که فکر می‌کنید آن را فهمیده اید، دوباره آن را تغییر می‌دهند. در هر روز، احتمالاً تعجب می‌کنید: بهترین زمان برای پست گذاشتن برای به حداکثر رساندن تعامل چه زمانی است؟ یا چگونه می‌توانم Reels اینستاگرام خود را به افراد بیشتری نشان دهم؟

خوشبختانه، ما شما را تحت پوشش قرار داده‌ایم. در این مقاله، اصول الگوریتم اینستاگرام را شرح می‌دهیم و برخی نکات عملی برای به کارگیری آن برای شما ارائه می‌دهیم.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام مجموعه‌ای از قوانینی است که محتوا را در پلتفرم رتبه بندی می‌کند. این الگوریتم تعیین می‌کند که چه محتوایی و به چه ترتیبی در فید همه کاربران اینستاگرام، و همچنین در بخش اکسپلور، فید Reels، استوری ها و غیره نمایش داده شود.

چگونه الگوریتم اینستاگرام کار می‌کند؟

به زبان ساده، الگوریتم اینستاگرام به اطلاعات مربوط به محتوا (Reels، پست‌های فید و استوری‌ها) و کاربران (علاقه‌مندی‌ها و رفتارشان در پلتفرم) نگاه می‌کند تا محتوای مناسب را به افراد مناسب ارائه دهد.

هدف اصلی الگوریتم اینستاگرام این است که تجربه هر کاربر از پلتفرم تا حد امکان لذت بخش باشد. مدیرعامل اینستاگرام، آدام موسری، به الگوریتم به عنوان “رتبه بندی” اشاره می‌کند (شاید به این دلیل که این اصطلاح کمتر شبیه ربات به نظر می‌رسد) و بر اهمیت برجسته کردن برخی پست ها نسبت به سایرین تأکید می‌کند.

موسری در یک ریل [Reels] اینستاگرام که در سال ۲۰۲۲ به اشتراک گذاشت، گفت: «می‌دانم که بسیاری از شما نسبت به رتبه‌بندی تردید دارید، اما این واقعاً به ما کمک می‌کند تا مطمئن شویم که اینستاگرام برای هر فردی که از این پلتفرم استفاده می‌کند، ارزشمندتر است.» موسری همچنین ادعا می‌کند که “اینستاگرام الگوریتم واحدی ندارد که بر آنچه مردم در برنامه می‌بینند و نمی‌بینند نظارت کند.”

جالب است بدانید که بر خلاف تصور عموم، به گفته موسری، اینستاگرام از یک الگوریتم واحد برای کل برنامه استفاده نمی‌کند. آن‌ها در عوض، برای بخش‌های مختلف اپلیکیشن مثل فید، استوری، اکسپلور، Reels، جستجو و غیره، از الگوریتم‌ها و فرآیندهای خاصی استفاده می‌کنند.

در ادامه، به بررسی جزئی‌تر نحوه عملکرد این الگوریتم‌ها در بخش‌های مختلف اینستاگرام می‌پردازیم.

عوامل موثر بر رتبه‌بندی در فید اینستاگرام ۲۰۲۴

رقابت برای دیده شدن در میان سیل عظیم محتوا در اینستاگرام، کار آسانی نیست. اما جای نگرانی نیست! الگوریتم فید اینستاگرام در سال ۲۰۲۴ با در نظر گرفتن چندین فاکتور، به شما کمک می‌کند تا محتوای ارزشمندی را به مخاطب هدف‌تان برسانید. بیایید با هم ببینیم این فاکتورها کدامند:

 • علاقه‌مندی: الگوریتم اینستاگرام بر اساس رفتار گذشته‌ی شما و تعامل‌تان با محتواهای مشابه، پیش‌بینی می‌کند که چقدر به یک پست خاص اهمیت می‌دهید. به عبارت دیگر، هرچه بیشتر با محتواهای مرتبط با یک موضوع خاص تعامل داشته باشید، احتمال این‌که پست‌های بیشتری در همان زمینه ببینید، بالا می‌رود.
 • محبوبیت پست: الگوریتم به محبوبیت پست نیز اهمیت می‌دهد. این محبوبیت بر اساس سرعت دریافت لایک، کامنت، به اشتراک گذاری و ذخیره شدن پست سنجیده می‌شود. همچنین زمان و مکان انتشار پست نیز در این میان تاثیرگذار است. به طور کلی، پست‌هایی که با سرعت بیشتری مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند، در رتبه‌ی بالاتری به کاربران دیگر نمایش داده می‌شوند.
 • اطلاعات صاحب پست: الگوریتم اینستاگرام برای ارزیابی میزان جذابیت صاحب پست برای شما، به سابقه‌ی تعامل‌تان با او، دفعات پست گذاشتن او و سایر اطلاعات دیگر نیز توجه می‌کند. به عنوان مثال، اگر با پست‌های فردی به طور مرتب ارتباط برقرار کرده باشید (لایک، کامنت و…)، به احتمال زیاد پست‌های بعدی او را در رتبه‌های بالای فید خود خواهید دید.
 • سابقه‌ی تعامل: سابقه‌ی تعامل شما با یک فرد خاص، یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر رتبه‌بندی فید است. هرچه بیشتر با پست‌های یک نفر ارتباط داشته باشید، احتمال این‌که پست‌های بعدی او را ببینید بیشتر می‌شود.

الگوریتم استوری‌های اینستاگرام در سال ۲۰۲۴

استوری اینستاگرام

فید اینستاگرام تنها بخش مهم این اپلیکیشن نیست. استوری‌ها با ماهیت لحظه‌ای و تعاملی خود، نقش پررنگی در جلب توجه مخاطبان ایفا می‌کنند. اما الگوریتم استوری‌های اینستاگرام در سال ۲۰۲۴ بر چه اساسی عمل می‌کند؟

برخلاف الگوریتم فید که فاکتورهای پیچیده‌تری را در نظر می‌گیرد، الگوریتم استوری‌ها بیشتر بر تعامل شما با افراد تمرکز می‌کند. در اینجا به مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر نمایش استوری‌ها در سال ۲۰۲۴ اشاره می‌کنیم:

 • تعامل با استوری‌ها: اینکه چگونه با استوری‌های یک نفر ارتباط برقرار می‌کنید، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر رتبه‌بندی استوری‌ها است. الگوریتم اینستاگرام میزان تعامل شما را با استوری‌ها در نظر می‌گیرد، لایک کردن، فرستادن DM و پاسخ دادن به سوالات استوری همگی جزو این تعاملات محسوب می‌شوند. هرچه بیشتر با استوری‌های فردی تعامل داشته باشید، احتمال این‌که استوری‌های بعدی او را در بالای لیست ببینید، بیشتر می‌شود.
 • سابقه‌ی مشاهده استوری:  اینکه چقدر با استوری‌های یک نفر به صورت مداوم ارتباط برقرار می‌کنید، در اولویت‌بندی نمایش استوری‌های او تاثیر می‌گذارد. الگوریتم اینستاگرام با بررسی سابقه‌ی مشاهده‌ی شما، استوری‌های افرادی که به طور مرتب تماشا می‌کنید را در اولویت بالاتری قرار می‌دهد تا مطمئن شود محتواهایی را که برایتان جالب هستند، از دست نمی‌دهید.
 • نزدیکی: الگوریتم اینستاگرام فراتر از تعاملات درون استوری، «نزدیکی» شما با فرد را نیز در نظر می‌گیرد. این نزدیکی بر اساس فالو بودن دو طرفه، چت‌های خصوصی، تگ کردن همدیگر در پست‌ها و استوری‌ها و سایر تعاملات در کل پلتفرم اینستاگرام سنجیده می‌شود. به طور کلی، استوری‌های افرادی که با آن‌ها ارتباط نزدیک‌تری دارید، در رتبه‌ی بالاتری نسبت به استوری‌های غریبه‌ها قرار می‌گیرند.

الگوریتم Reels اینستاگرام در سال ۲۰۲۴

Reels با ماهیت سرگرم‌کننده و کوتاه‌مدت خود، به یکی از محبوب‌ترین بخش‌های اینستاگرام تبدیل شده است. اما برای دیده شدن در این بخش شلوغ، باید با الگوریتم Reels در سال ۲۰۲۴ آشنا باشید.

برخلاف الگوریتم فید که به دنبال علایق کاربر است، الگوریتم Reels بر سرگرمی و کشف محتوای جدید تمرکز می‌کند. در اینجا به عوامل کلیدی تاثیرگذار بر نمایش Reels در سال ۲۰۲۴ اشاره می‌کنیم:

 • فعالیت کاربر: اینکه در گذشته با چه نوع Reels‌هایی تعامل داشته‌اید (لایک، کامنت، ذخیره و اشتراک‌گذاری) بر نوع Reels‌هایی که در آینده به شما نمایش داده می‌شود، تاثیر می‌گذارد. به عبارت دیگر، الگوریتم اینستاگرام سعی می‌کند Reels‌هایی را به شما نشان دهد که با علایق و سلایق‌تان همخوانی داشته باشد. پس هرچه با Reels‌های مرتبط با یک موضوع خاص بیشتر تعامل کنید، احتمال این‌که Reels‌های بیشتری در همان زمینه ببینید، بالا می‌رود.
 • تعامل با سازنده‌ی Reel: اینکه با سازنده‌ی Reel قبلا تعامل داشته‌اید یا خیر، در اولویت‌بندی نمایش آن موثر است. لایک و کامنت گذاشتن برای پست‌های قبلی یک کاربر، سیگنالی به الگوریتم ارسال می‌کند که احتمالا به Reels او نیز علاقه‌مند هستید. بنابراین، تعامل با افراد و صفحاتی که به محتواهایشان علاقه دارید را فراموش نکنید.
 • اطلاعات Reel: قطعا محتوای ویدئوی شما حرف اول را می‌زند. اما الگوریتم فراتر از آن، به عواملی مثل صدای استفاده شده، متن نوشته شده روی ویدیو (کپشن) و طول کلی ویدئو (حداکثر ۹۰ ثانیه) نیز توجه می‌کند. هرچه محتوای ویدئویتان جذاب‌تر، سرگرم‌کننده‌تر و باکیفیت‌تر باشد، احتمال نمایش آن به مخاطبان بیشتر می‌شود.
 • اطلاعات صاحب Reel: مشابه فید و استوری، الگوریتم اینستاگرام ارتباط شما با فرد سازنده‌ی Reel را نیز در نظر می‌گیرد. فالو بودن دو طرفه و تعاملات قبلی، سیگنالی به الگوریتم می‌فرستد که احتمالا به محتواهای این فرد علاقه‌مند هستید.

الگوریتم بخش اکسپلور اینستاگرام در سال ۲۰۲۴

 • اطلاعات مربوط به پست: الگوریتم اینستاگرام محبوبیت کلی یک پست را در نظر می گیرد، از جمله تعداد افرادی که در مدت زمان کوتاهی با آن تعامل داشته اند. به گفته اینستاگرام، “این سیگنال ها در بخش اکسپلور بسیار مهمتر از بخش فید یا استوری هستند.”
 • فعالیت شما در بخش اکسپلور: الگوریتم اقدامات گذشته شما را روی محتوای مشابه در نظر می گیرد تا مشخص کند چه چیزی را به شما نشان دهد.
 • سابقه تعامل: همانطور که در سایر قسمت‌های اینستاگرام، الگوریتم رابطه شما را با فردی که پست را منتشر کرده است و میزان تعامل شما با او در چند هفته گذشته را در نظر می‌گیرد. در بخش اکسپلور، احتمالاً با فرد ارسال کننده آشنایی کمتری دارید، بنابراین تعاملات گذشته شما با محتوای مشابه در اینجا مهم است.
 • اطلاعات مربوط به فرد ارسال کننده: الگوریتم میزان محبوبیت فرد ارسال کننده را اخیراً در نظر می گیرد، از جمله تعداد افرادی که با آنها یا محتوای آنها تعامل داشته اند. این به نمایش محتوای متنوع از افراد مختلف در صفحه اکسپلور شما کمک می کند.

مهمترین عوامل موثر بر رتبه بندی در الگوریتم اینستاگرام

اگر بخواهیم عوامل موثر بر رتبه بندی در الگوریتم اینستاگرام را به طور کلی دسته بندی کنیم، به شرح زیر خواهد بود.

بر اساس جدیدترین اطلاعات، سه عامل مهم برای رتبه بندی در الگوریتم اینستاگرام عبارتند از:

۱. رابطه بین تولید کننده و بیننده : آیا شما یکدیگر را دنبال می‌کنید؟ برای هم پیام یا کامنت می‌گذارید؟ اگر در گذشته بارها با یک کاربر خاص تعامل داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که پست های جدید او را ببینید. (این موضوع برای کسب و کارها بسیار مهم است: مدیریت فعال جامعه، از جمله پاسخ دادن به پیام های مستقیم و کامنت ها، می‌تواند به دیده شدن بیشتر برند در اینستاگرام کمک کند.)

۲. علاقه: آیا کاربر به طور معمول با این نوع محتوا تعامل دارد؟ هنگامی که الگوریتم اینستاگرام متوجه می‌‌شود که کاربری از نوع محتوا یا فرمت خاصی لذت می‌برد، موارد بیشتری از همان نوع محتوا را به او نشان می دهد.

۳. مرتبط بودن: اینستاگرام برای هر بخش از محتوا، میزان “مرتبط بودن” آن را تعیین می‌کند. این کار شامل تجزیه و تحلیل چگونگی تناسب محتوا با موضوعات ترند و همچنین عامل به‌موقع بودن است (پست های اخیر نسبت به پست های قدیمی تر، مرتبط تر در نظر گرفته می‌شوند).

نکات الگوریتم اینستاگرام برای هر فرمت

نکات الگوریتم اینستاگرام برای پست های فید

با وجود تمام این تغییرات و عواملی که باید در نظر گرفت، مشاغل و تولید کنندگان چگونه می‌توانند بازدید خود را در اینستاگرام بهبود بخشند؟ در اینجا چند نکته برای پست های فید آورده شده است:

1. احترام به قوانین جامعه اینستاگرام

رعایت قوانین و مقررات، یک اصل اساسی برای دیده شدن در تمامی بخش‌های اینستاگرام، چه پست، چه Reels و چه استوری است. الگوریتم‌های اینستاگرام، دسترسی به محتواهایی که مغایر با قوانین جامعه‌ی این پلتفرم هستند را محدود می‌کنند.

2. جذب مخاطب و تعامل در اینستاگرام

در دنیای شلوغ اینستاگرام، تعامل حرف اول را می‌زند. درواقع، میزان تعامل یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر دیده شدن در تمامی شبکه‌های اجتماعی محبوب به شمار می‌رود.

اینستاگرام نیز به محتواهایی که کاربران با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. صرفا بازدید از پست‌ها کافی نیست، بلکه لایک‌، کامنت، به اشتراک گذاری و ذخیره شدن آن‌ها نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی مخاطبان به محتوا است.

3. پست های خود را در زمان مناسب برای حداکثر reach برنامه ریزی کنید

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، تعامل مخاطب یکی از عوامل کلیدی برای دیده شدن در اینستاگرام است. بنابراین، انتشار محتوا در زمان مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش reach ارگانیک (طبیعی) به پست‌های شما داشته باشد. انتخاب زمان مناسب برای انتشار محتوا به رفتار و فعالیت دنبال کنندگان شما بستگی دارد.

4. استفاده از هشتگ‌های مرتبط در اینستاگرام

هشتگ‌ها (Hashtags) ابزاری قدرتمند برای دیده شدن در اینستاگرام هستند. هشتگ‌ها به الگوریتم اینستاگرام کمک می‌کنند تا موضوع پست شما را درک کند و محتوای‌تان را به مخاطبان مرتبط نمایش دهد.

برخلاف تبلیغات اینستاگرام (که روشی برای افزایش بازدید به افرادی خارج از دنبال کنندگان شما است)، استفاده از هشتگ‌ها کاملا رایگان است.

5. موقعیت مکان خود را تگ کنید

مشابه هشتگ‌ها، تگ کردن موقعیت مکانی (Location Tag) روشی رایگان برای ارائه‌ی اطلاعات ارزشمند به الگوریتم اینستاگرام در مورد پست شما است. با تگ کردن موقعیت مکانی، به اینستاگرام این امکان را می‌دهید که محتوای شما را (با فرض مرتبط بودن با آن مکان) به افراد حاضر در آن منطقه‌ی جغرافیایی نمایش دهد.

علاوه بر این، کاربرانی که به دنبال محتواهای منتشر شده در یک موقعیت خاص می‌گردند، پست‌هایی را که با آن مکان تگ شده‌اند را مشاهده خواهند کرد.

توجه داشته باشید که تگ کردن موقعیت مکانی برای تمام محتواها ضروری نیست. در صورتی که موضوع پست شما ارتباطی به موقعیت مکانی خاصی ندارد، استفاده از این قابلیت الزامی نیست.

6. به طور مداوم پست کنید

پست گذاری مداوم یکی از کلیدهای افزایش دسترسی، تعامل و جذب دنبال کننده در اینستاگرام است. (به این دلیل که این سه عامل به هم مرتبط هستند.)

به طور میانگین، کسب و کارها باید در هفته ۳ تا ۵ بار در اینستاگرام پست منتشر کنند. اگر این تعداد برای کسب و کار کوچک شما زیاد به نظر می‌رسد، نگران نباشید. حضور مداوم (برای مثال، هر روز کاری) برای حفظ مخاطبان کافی است.

نکته مهم: پست گذاری مداوم نیازمند برنامه ریزی است. در اینجا است که داشتن یک تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی و همچنین زمان‌بندی انتشار پست‌ها اهمیت پیدا می‌کند. برای داشتن برنامه‌ریزی برای تقویم محتوایی اینستاگرام ۱۴۰۲ با ما همراه باشید. 

نکات الگوریتم اینستاگرام برای Reels

7. محتوای اورجینال، کلید موفقیت در بخش Reels اینستاگرام

مدیرعامل اینستاگرام، آدام موسری، بر ارزش بالای محتوای اورجینال در این پلتفرم تاکید می‌کند. او اعلام کرده است که اینستاگرام اولویت ویژه‌ای برای محتواهای خلاقانه و اصیل قائل است.

بنابراین، هنگام ایده‌پردازی برای  Reelsهای جدید، تا جایی که می‌توانید خلاقیت به خرج دهید.

8. استفاده از صداهای ترند و معروف در بخش Reels اینستاگرام

بخش Reels اینستاگرام به یکی از مهم‌ترین (و سودآورترین) قابلیت‌های این پلتفرم تبدیل شده است. بر خلاف فید عادی اینستاگرام، اکثر Reelsهایی که کاربران مشاهده می‌کنند، از طرف سازندگانی است که آن‌ها دنبال نمی‌کنند. بنابراین، Reels  فرصتی عالی برای افزایش مخاطبان فراتر از دنبال کنندگان شماست.

اما برای رسیدن به این هدف، الگوریتم اینستاگرام باید محتوای شما را در معرض دید مخاطبان جدید قرار دهد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نشان دادن این موضوع به الگوریتم و بالا بردن رتبه‌ی Reels شما، استفاده از صدا و آهنگ‌های ترند است.

زمانی که آهنگی در بخش Reels ترند می‌شود، الگوریتم اینستاگرام تعداد زیادی ویدیو با همان صدا را به کاربران نمایش خواهد داد (احتمالا برایتان پیش آمده که ملودی برخی از Reelsها برای مدت طولانی در ذهن شما باقی بماند؛ دلیل آن همین است).

با استفاده از صداهای ترند، به الگوریتم اینستاگرام این سیگنال را ارسال می‌کنید که محتوای شما مرتبط با موضوعات داغ و موردعلاقه‌ی کاربران است. در نتیجه، الگوریتم شانس بیشتری برای نمایش Reels شما به مخاطبان جدید قائل خواهد شد.

9. اهمیت ویدیوهای عمودی در بخش Reels اینستاگرام

اینستاگرام به طور رسمی اعلام کرده است که در زمینه‌ی رتبه‌بندی Reelsها، فرمت اهمیت ویژه‌ای دارد. بر اساس این اعلامیه، ویدیوهایی که با فرمت عمودی (همان حالتی که گوشی خود را در دست می‌گیرید) ضبط شده‌اند، شانس بیشتری برای کسب رتبه‌های بالا را دارا هستند. این موضوع کاملا منطقی است، چرا که  Reelsها اساسا برای مشاهده روی گوشی‌های هوشمند طراحی شده‌اند.

برای اطمینان از اینکه محتوای شما با این استاندارد فرمت مطابقت دارد، می‌توانید از راهنمای اندازه‌ی Reels استفاده کنید.

10. حفظ اصالت محتوا در Reels اینستاگرام

اینستاگرام بر ارزش محتوای اورجینال تأکید می‌کند. وجود واترمارک (علامت درج‌کننده‌ی لوگو یا نام) روی Reels می‌تواند نشان‌دهنده‌ی کپی‌برداری از یک پلتفرم دیگر باشد و به طور بالقوه بر بازدید آن در الگوریتم تأثیر منفی بگذارد.

ریلز اینستاگرام

نکات الگوریتم اینستاگرام برای استوری

11. تشویق به تعامل با ویژگی‌های استوری اینستاگرام

در اینجا چند روش برای ترغیب دنبال کنندگان شما به لایک کردن، پاسخ دادن و به اشتراک گذاری ذکر شده است:

 • پرسیدن سوال: از استیکر سوال استفاده کنید یا مستقیماً از مخاطبان بخواهید که پاسخ دهند.
 • نظرسنجی: استفاده از نظرسنجی، مشارکت مخاطبان را بدون نیاز به تایپ کردن پاسخ، آسان می‌کند.
 • استیکرهای اشتراک گذاری: از استیکر موقعیت مکانی (Location) یا استیکر تگ (Mention) برای تشویق افراد به اشتراک گذاری استوری‌هایتان با دوستانشان استفاده کنید.
 • استیکر هشتگ: این کار به اینستاگرام کمک می‌کند تا موضوع استوری شما را درک کند و بدین ترتیب، با افراد بیشتری به اشتراک گذاشته شود.

12. اهمیت استمرار در انتشار استوری‌های اینستاگرام

همانطور که در مورد پست‌های معمولی اینستاگرام صدق می‌کند، استمرار در انتشار برای استوری‌ها نیز کلیدی است. برای اینکه الگوریتم از شما راضی باشد و محتوای شما در معرض دید دنبال کنندگان قرار گیرد، به طور منظم استوری منتشر کنید.

علاوه بر این، پست مداوم استوری باعث می‌شود تا پروفایل شما به عنوان یک حساب کاربری فعال شناخته شود که این موضوع نیز می‌تواند به افزایش دیده شدن شما کمک کند.

13. تگ کردن کاربران در استوری‌های اینستاگرام

تگ کردن سایر کاربران در استوری‌هایتان می‌تواند راهی عالی برای افزایش تعامل و بازدید باشد. هنگامی که کسی را تگ می‌کنید، به احتمال زیاد آن فرد استوری شما را با فالوورهای خودش به اشتراک می‌گذارد و بدین ترتیب، دیده شدن شما در میان مخاطبان جدید افزایش می‌یابد.

نکات الگوریتم اینستاگرام برای اکسپلور

14. محتوای با کیفیت بالا تولید کنید.

صفحه‌ی اکسپلور (Explore) فضایی است که کاربران می‌توانند محتوای جدید و مرتبط با علایق و فعالیت‌های قبلی خود را کشف کنند. برای اینکه پست‌های شما در این صفحه نمایش داده شوند، ایجاد محتوای باکیفیت که با مخاطب هدف شما همخوانی داشته باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

از تصاویر با رزولوشن بالا و ویدیوهایی با کیفیت مناسب، کپشن‌های خلاقانه، سرگرم کننده و یا سوال‌برانگیز و هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید تا به اینستاگرام کمک ‌کند تا محتوای شما را دسته‌بندی کرده و به افراد علاقه‌مند نمایش دهد و در قسمت اکسپلور قرار گیرد.

15. با محتوای مرتبط تامل برقرار کنید

می‌دانیم که یکی از عوامل اصلی رتبه‌بندی در صفحه‌ی اکسپلور اینستاگرام، فعالیت شما در زمینه‌ی محتوای مشابه است. بنابراین، تعامل با محتوای مشابه دیگر در اینستاگرام، به خصوص از حساب‌های کاربری یا هشتگ‌های مرتبط با حوزه‌ی فعالیت شما، بسیار مهم است.

با این کار به الگوریتم نشان می‌دهید که به نوع خاصی از محتوا علاقه‌مند و فعال هستید و این موضوع می‌تواند احتمال نمایش پست‌های شما در صفحه‌ی اکسپلور را افزایش دهد.

16. بررسی و مشارکت در ترندهای داغ اینستاگرام

صفحه‌ی اکسپلور (Explore) به نمایش گذاشتن محتوای ترند نیز شهرت دارد. بنابراین، پیگیری هشتگ‌ها و چالش‌های محبوب در پلتفرم اینستاگرام و سعی برای تطبیق محتوای خود با آن‌ها حائز اهمیت است.

با این کار، احتمال دیده شدن محتوای شما توسط مخاطبان جدید از طریق صفحه‌ی اکسپلور افزایش می‌یابد.

نتیجه‌گیری

بسیاری از افراد به دنبال راهی برای فریب دادن الگوریتم اینستاگرام هستند، اما حقیقت این است که راه‌حل جادویی برای این موضوع وجود ندارد. کلید موفقیت در اینستاگرام، درک چگونگی عملکرد الگوریتم و استفاده‌ی بهینه از این دانش است. با رعایت نکات ذکر شده در مقاله، می‌توانید احتمال دیده شدن پست‌های خود توسط مخاطبان بیشتری را افزایش دهید. با رعایت این نکات و تلاش مستمر، می‌توانید جایگاه خود را در اینستاگرام تثبیت کرده و به اهداف بازاریابی یا اهداف شخصی خود در این پلتفرم دست یابید.

همچنین شما می‌توانید برای مشاوره کلیه خدمات اینستاگرام و خدمات سئو سایت حرفه ای با مشاوران میم برندینگ با شماره تلفن 09336274505 در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا